«Борис Дмитрович був прикладом того, як можна жити лише для інших, не думаючи про себе…» Сучасник Бориса Дмитровича, видавець і меценат української культури Євген Чикаленко, неодноразово фінансово підтримував діяльність Грінченка в українських виданнях. Публіцист говорив про нього: «Борис Дмитрович був прикладом того, як можна жити лише для інших, не думаючи…
«Окрім люблячого чоловіка, Борис Дмитрович був турботливим батьком.” Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Університету Грінченка Ольга Дудар, так розповідає про нього: «Окрім люблячого чоловіка, Борис Дмитрович був турботливим батьком. Дружина наголошувала, що він умів краще тішити дитину, ніж вона. Письменник завжди говорив з дочкою Настею, як із дорослою,…
“Грінченко був людиною виняткової працьовитості…” Видатний український історик, сучасник Бориса Дмитровича, Дмитро Дорошенко у своїх працях згадував: “Грінченко був людиною виняткової працьовитості, яка працювала для майбутніх поколінь, не шукаючи ні слави, ні винагороди.” Читає Софія Левчук
«Громадське служіння є однією з найважливіших граней ідентичності Бориса Грінченка» «Громадське служіння є однією з найважливіших граней ідентичності Бориса Грінченка» Професор нашого університету, співавтор монографії «Непокірний. Грані долі Бориса Грінченка», Роман Козлов, що наразі віддано захищає нас на фронті, зазначав: «Громадська робота – це те, що завжди подвигало Бориса Грінченка,…
“Борис Дмитрович — це живий приклад того, як одна людина може змінити хід історії..» Одна з перших українських історикинь Олександра Єфименко, яка сприяла відродженню національної культури та історії, активно співпрацювала з Борисом Грінченком, зазначала: “Борис Дмитрович — це живий приклад того, як одна людина може змінити хід історії, пробудити народ…
«Постать Грінченка – це, в першу чергу, приклад і мотивація, яку ми черпаємо кожен для себе…» За словами Богдана Чуняка , випускника факультету журналістики, нині воїна Збройних Сил України : «Постать Грінченка – це, в першу чергу, приклад і мотивація, яку ми черпаємо кожен для себе. Його постать особлива тим,…
«Грінченко розвʼязував наукові питання ясно, без зайвої наукової термінології…» Сучасник Грінченка, письменник, історик, та літературознавець Іван Єрофеїв, познайомився з ним під час навчання в університеті. У період розробки курсової роботи, один професор порадив йому звернутися за консультацією до Бориса, який у тогочасних наукових колах користувався авторитетом, як фольклорист. Своє враження…
«Грінченко — дуже недооцінений українець, який зробив важливі речі для наукової демонстрації сталості нашої нації». Авторка документального фільму «Не остання вишиванка Грінченка» та багатьох інших медіапроєктів Марʼяна Ангелова дослідила невідомі сторінки життя видатного письменника та віднайшла орнамент , який був вишитий на його останній сорочці. Читає: Софія Назарова