WandernFM: Місто Регенсбург: як змінювався зв’язок з Україноюкрізь століття – ВИПУСК 6

Сьогодні ми з вами поговоримо про унікальне місто. І унікальне воно не тільки для ведучої випуску, адже вона живе тут, а й загалом для Німеччини й у контексті німецько-українських зв’язків крізь століття. Це – місто Регенсбург у південно-східній Німеччині, розташоване у землі Баварія. Стара частина міста, що була закладена ще у часи середньовіччя, визнана об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО та є засвідченням ролі Регенсбургу, як культурного центру середньовічної Південної Німеччини.

Першою чергою, Регенсбург відомий українцям тим, що воно є містом-побратимом нашої славної Одеси. Символом міста є Регенсбурзький Дом – так називають головний собор міста. Втім мало хто знає, що колись саме Русь-Україна давала кошти на його добудову! А знаєте, хто була однією з перших відомих нам українських туристок у місті? Донька Ярослава Мудрого, Анна Ярославна! Перенесемося з вами вже аж у ХХ століття, коли Регенсбург був чи не найбільш українізованим містом в Німеччині. А все тому що тут існувала маленька Україна! Це поселення всередині міста називається Гангофер. Саме́ там розмісти́ли украї́нців, які́ про́тягом кілько́х ро́кі́в під за́хистом Організа́ції Об’єднаних На́цій та америка́нських окупа́нтів жили́ своє́ю украї́нською общи́ною. Важливим є й сучасний зв’язок міста з Україною. Звичайно ж, Регенсбург, як, в принципі, і вся Німеччина, активно підтримує нашу Батьківщину у зв’язку з російсько-українською війною. Втім детальніше – у випуску.