Зустріч із журналісткою і волонтеркою Єлізаветою Гончаровою

Студенти Інституту журналістики Київського університету ім. Б. Грінченка на презентації книжки художніх репортажів Єлізавети Гончарової “(Не)воля”

25 жовтня в Інституті журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка журналістка Єлізавета Гончарова презентувала книжку художніх репортажів “(Не)воля”.

Зустріч авторки зі студентами-першокурсниками модерували викладачі кафедри журналістики та нових медіа О.А.Росінська та О.В.Журавська.

Є. Гончарова обрала цікавий, але надзвичайно складний жанр художнього репортажу. В її виконанні – це не образне прикрашання дійсності через вигідний і зрозумілий ракурс, а глибоке дослідження реалій України,

пройнятої суперечностями воєнного лихоліття.

Полон і психологічне долання його наслідків, будні т.зв. «червоної зони» з обстріляними кладовищами й розгубленими тінями минулого, підступні ігри в судища для захисників українськості, доля вихованців інтернатів й наше (не)бажання вберегти дітей від закрученого ще за совєтських часів державного маховика.

Передмова. Неволя

Часто ми замислюємося над своїми кордонами, коли чуємо брязкання кайданів: прагнення волі зазвичай стає актуальним, коли її вкрай не вистачає. Як кисень, цінність якого гостро відчуваєш, ящо не можеш повноцінно вдихнути…

Разом із тим це й невтомне проточування глибин підсвідомості у пошуках самої себе й щирої відповіді на те болюче: «А що ж таке (не)воля?». Чи знаходить? А це можна зрозуміти тільки після того, як познайомитися із героями репортажів Єлізавети Гончарової на сторінках “(Не)волі” .

Єлізавета Гончарова про війну:

Ми отримали той досвід, якого не мали до цього. Хтось став добрішим до інших… Хтось отримав захисний панцир… Хтось переоцінив власне життя.

Після обговорення болючих проблем сьогодення гостя завітала до студії університетського Radio BG, де продовжила розповідати про свою творчість в інтерв’ю Юлії Михайленко.